'Riekstukalns' un 'Milzkalns' par 30% samazina rezervāciju apjomu

Pēc milzīgā iedzīvotāju pieplūduma pagājušās brīvdienās, slēpošanas kalns "Riekstukalns" un saistītais "Milzkalns" spiesti samazināt līdz šim jau tā ierobežoto pacēlāju rezervāciju apjomu par 30%. Lēmums pieņemts, lai nodrošinātu Covid-19 epidemioloģisko noteikumu ievērošanu.

"Kā apliecināja pēdējā nedēļas nogale, šis ir liels izaicinājums – samērot milzīgo iedzīvotāju vēlmi slēpot ar epidemioloģisko ierobežojumu ievērošanu. Šonedēļ esam vēl par 20% palielinājuši darbinieku skaitu, kas palīdzēs regulēt slēpotāju plūsmu un nodrošināt epidemioloģisko noteikumu ievērošanu gan pie pacēlājiem, gan autostāvvietu teritorijā," stāsta "Riekstukalns" vadītājs Ervīns Kišuro.
 
Līdz šim uz kalniem gan inventāra noma, gan kases un viss cits nepieciešamais tiek nodrošināts āra apstākļos. Regulāri tiek veikta nomas inventāra dezinfekcija un citi drošības pasākumi, viņš informē.
Šobrīd galvenais noteikums, kas uz kalna jāņem vērā apmeklētājiem, ir 2 m distances ievērošana. Par pārējo rūpējoties kalnu apsaimniekotāji.
 
"No savas puses esam darījuši un darīsim visu iespējamo, bet ļoti aicinām arī pašus slēpotājus sadarboties. Piemēram, izsvērt nepieciešamību visiem ģimenes locekļiem ­– līdzbraucējiem atrasties uz kalna, ja ziemas priekus bauda tikai viens no viņiem," uzsver "Milzkalns" vadītājs Viesturs Ošinieks.
 
Šonedēļ tiek pārstrukturēts arī autostāvvietu darbs ­– sestdienās un svētdienās tajās turpmāk iebraukt varēs tikai ar pacēlāju rezervācijām.
"Milzkalnā" strādā 10 trases un 8 pacēlāji, distanču slēpošanas trase, kā arī snovborda parks.
 
Rakstu atradīsiet arī Delfi.lv.